Wyłączny importer kotłów AO Smith

Szybki kontakt

Podgrzewacze Wody Sp. z o.o.

Newsletter

Realizacje

07.01.2014
TWI | Spożywcza linia produkcyjna

Bakalland S.A. jest importerem oraz specjalistą w produkcji, konfekcjonowaniu, przerobie oraz dystrybucji bakalii, orzechów, owoców, ziaren, pestek, dodatków do ciast. Firma postanowiła zmienić technologię pogrzewu wody do celów technologicznych. Zdecydowano się na częsiowe usunięcie instalacji pary technologicznej oraz zastosowanie przemysłowego pogrzewacza wody Twister. Zmiana ta przyniosła firmie wiele korzyści m.in. oszczędność w zakresie kosztów przygotowania C.W.U.

Filia w Osinach wykorzystuje ciepłą wodę do rozpuszczania cukru, którego używa w swoich produktach. Model TWI 45 zapewnia ciągły podgrzew wody (nawet do 85ºC), zachowując jednocześnie wysoką wydajność, dzięki ogromnej mocy nominalnej (47,7kW).

Zbiornik Twistera wykonany jest z stali nierdzewnej, dzięki czemu jest idealny do stosowania w przemyśle spożywczym. Małe wymiary oraz niewielka masa własna urządzenia umożliwiają montaż w miejscach o małej kubaturze, badź miejscach trudno dostępnych, np.: na halach z rozbudowaną linią produkcyjną. Proste sterowanie w postaci jednego pokrętła oraz funkcja Plug'n'Play zapewniają łątwość uruchomienia oraz użytkowania.

Więcej informacji na temat TWI można znaleźć tutaj.

 

« powrót